רשלנות רפואית

מהי רשלנות רפואית ?

רשלנות רפואית הינה טיפול רפואי אשר לא היטיב עם החולה ואף הביא להחמרת מצבו. קרי, התנהגות רשלנית מצד הגורם המטפל אשר גרמה לנזק.

מה צריך להוכיח ברשלנות רפואית?

ברשלנות רפואית יש להוכיח שלושה יסודות עיקריים:

  1. האם היתה התנהגות רשלנית או הפרת חובת זהירות של הגורם המטפל, היכול להיות אחד מאלה: רופאים/ות, אחים/ות, רוקחים/ות, מטפלים/ות, מרכזי טיפול רפואי, קופות חולים ובתי חולים.
  1. האם נגרם נזק גופני ו/או נפשי.
  1. האם קיים קשר סיבתי בין ההתנהגות הרשלנית לנזק. כלומר האם ההתנהגות גרמה לנזק.

על מנת להוכיח את היסודות הללו, עליך, כתובע, לצרף לכתב התביעה גם חוות דעת רפואית, ובה יציין המומחה הרפואי, בין היתר, את האבחון והטיפול הרפואי המקובלים הניתנים על ידי הרופא הסביר, וזאת בהתייחס למצב הרפואי.

חשוב לדעת: לא כל נזק או כישלון בטיפול רפואי ניתן לתבוע.

באילו תחומים ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית עלולה להתרחש בתחומים רבים ושונים, להלן מספר דוגמאות לכך:

1. בתחום העיניים – אדם אשר ביקש לעבור ניתוח לייזר להסרת משקפיים ונמצא כלא מתאים לעבור את הניתוח, וחרף האמור עבר את הניתוח וראייתו נפגעה לצמיתות.

2. בתחום הגניקולוגיה – אישה אשר היתה במעקב הריון ולא אובחנה כמי שעוברה סובל ממומים קשים.

3. בתחום רפואת משפחה – רופא משפחה אשר התעלם מתלונות חוזרות ונשנות של חולה ולא הפנה אותו לבדיקות, ולבסוף החולה אובחן כחולה בסרטן אשר סיכויי החלמתו היו גבוהים יותר לו היה מאובחן בזמן.

בכל מקרה חשוב להתייעץ עם מומחה רשלנות רפואית המתמחה בתחום.

מה עליך לעשות כדי לתבוע על רשלנות רפואית?

– לאסוף את המסמכים הרפואיים המצויים ברשותך. היה ולא שמרת עותק מהמסמכים הרפואיים, אנו, משרד עוה"ד קובריגה – מגל, נדאג לאסוף את מלוא תיקיך הרפואיים.

– עם קבלת החומר הרפואי, יועברו כל תיקיך הרפואיים למומחה רפואי בתחום הרלוונטי על מנת שיחווה דעתו באם היתה רשלנות רפואית.

– היה ויימצא כי היתה רשלנות רפואית, אנו, משרד קובריגה – מגל נדאג להכנת חוות דעת משפטית מתאימה, אותה נצרף לכתב התביעה.

חשוב: עליך לשמור את כל הקבלות בגין ההוצאות שנגרמו לך עקב הרשלנות הרפואית, לרבות, הוצאות רפואיות ונסיעה והוצאות בגין עזרת צד ג', כמו למשל עוזרת בית.

כל האמור באתר זה אינו בא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי ו/או חוות דעת מעורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד. אין באמור להיות תוכן מדויק ו/או עדכני, והמסתמך על מידע זה עושה זאת על אחריותו ועל דעת עצמו בלבד. מומלץ בכל מקרה לפנות לייעוץ משפטי.