נפלתי ברחוב, כיצד עליי לנהוג ?

נפלתי ברחוב, כיצד עליי לנהוג ?

מי מאיתנו לא שמע על מישהו , למשל- חבר, שכן או בן משפחה אשר נפלו ברחוב ונפגעו. לעיתים אנו אף זוכים לראות "בשידור חי" עובר אורח אשר נפצע ברחוב.

מתי מגיע לי פיצוי ?

בניגוד לדעות הרווחות, אלו שלי, לפחות, יצא לשמוע , לא כל נפילה ו/או פציעה ברחוב מזכה אותנו בפיצוי. מי מאיתנו וכאן הכוונה בעיקר לנשים שבחבורה, הלכה עם נעלי עקב / מגפיים עם עקב / פלטפורמה ושאר סוגי הנעליים המצויות בסיכון ומצאה עצמה "כמעט נופלת" ו/או מעקמת את רגלה ולעיתים אף נופלת, כך סתם, ללא סיבה חיצונית (ובואו נודה, בינינו לבין עצמנו כי הסיבה האמיתית הינה הנעליים אותן אנו מתעקשות לנעול…). במקרים כאלה, לא מגיע לנו כל פיצוי, אלא אם נוכיח כי הנעל אותה נעלנו לא היתה תקינה וזה כבר סיפור המתאים לפוסט אחר.

בשלב הזה חשוב מאוד לפנות לעו"ד נזקי גוף שיכול לבחון את נסיבות האירוע ולומר לכם כבר בשיחה הראשונה, אם האירוע הוא בבחינת אירוע שניתן לתבוע בגינו או לא. עו"ד נזקי גוף יכול לייעץ לכם כיצד לנהוג כבר בשלב הראשוני, דבר לו יש חשיבות להמשך ניהול התיק.

אז מתי כן?


כשנפילתכם ברחוב נגרמה עקב מפגע במדרכה , למשל, חסר במרצפות,  מרצפות בולטות, שיפוץ שנעשה במדרכה ולא גוזר כנדרש, אשפה שלא פונתה וכדומה.

שוב, אם אינכם בטוחים, זה השלב בו כדאי ומומלץ לפנות לעו"ד נזקי גוף ולהתייעץ עמו אשר לנסיבות האירוע והאם את מי לתבוע עקב האירוע. עו"ד נזקי גוף ינחה אתכם כיצד לפעול ואילו ראיות עליכם לאסוף כבר עתה.

מה עושים ?

המלצתי הראשונה, אם הדבר מתאפשר כמובן, לצלם את מקום האירוע. באם אינכם יכולים באותו הרגע, בקשו ממישהו שיגיע למקום הנפילה ויצלם את המקום עבורכם. אם ישנם עדים לאירוע- בקשו את פרטיהם.

לאחר מכן, עליכם לפנות לקבלת טיפול רפואי ושם לציין כי נפלתם ברחוב והיכן כואב לכם. השתדלו לפרט באילו איברים בגוף נפגעתם. עליכם להשגיח כי דבריכם נרשמים במלואם ע"י הגורם המטפל.

כמו כן, שמרו את כל המסמכים הרפואיים הקשורים לאירוע ואספו את כל הקבלות שהוצאו עקב האירוע.

רצוי ומומלץ להתייעץ עם עו"ד נזקי גוף. למשרדנו ניסיון של למעלה מ-20 שנים בניהול תיקי נזיקין ועו"ד המתמחה בנזקי גוף ממשרדנו ישמח לסייע וללוות אתכם מפתיחת התיק במשרד עו"ד קובריגה – מגל, ועד לקבלת הפיצוי המבוקש.

חשוב לדעת-

היה והאירוע ארע עת הייתם בדרכם לעבודה ו/או במסגרת העבודה ו/או עת שבתם ממקום העבודה והמדובר הוא על מסלול רגיל אותו אתם נוהגים לעבור בדרככם למקום העבודה ו/או בחזרה ממקום העבודה, אזי המדובר הוא בתאונת עבודה.

אם האירוע הינו תאונת עבודה, מה עושים בשלב הראשוני ?

ראשית, עליכם לדווח על כך לגורם המטפל, כך שהדבר יירשם כבר בשלב קבלת הטיפול הרפואי.

שנית, עליכם לדווח למעביד אשר ימלא דו"ח פציעה (במקומות בהם נהוג לעשות כן ) ולמלא טופס 250.

שלישית, באם מגיעים לכם ימי מחלה, דאגו להוציאם מרופא המשפחה בצורת "תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה". דאגו לפרט בפני רופא המשפחה – כיצד נפגעת וממה הנכם סובלים.

גם כאן חשוב מאוד להתייעץ עם עו"ד נזקי גוף או עו"ד תאונות עבודה כיצד עליכם לנהוג.

מהן אפשרויות התביעה העומדות בפניי ?

כאמור, באם קיים מפגע במדרכה, תוכלו לתבוע את העירייה ו/או הרשות המקומית שהמדרכה נמצא בשטחה באמצעות עו"ד מומחה לנזקי גוף. באם המדובר הוא בשיפוץ שנעשה במדרכה, אזי תוכלו לצרף לתביעתכם גם את הקבלן שהיה אחראי על השיפוץ. עו"ד נזקי גוף יכול לבחון את נסיבות האירוע ולציין את מי רצוי לתבוע ומי הנתבע הנכון וכך לחסוך לכם הוצאות בהמשך הדרך.

היה והמדובר הוא בתאונת עבודה אזי תוכלו לתבוע גם את הביטוח הלאומי. תוכלו להיעזר לשם כך בעו"ד נזקי גוף וכן בעו"ד תאונות עבודה.

כמו כן, היה והנכם מבוטחים בפוליסות פרטיות- יש לבדוק אם הן מכסות אתכם בגין הנזקים הגופניים שנגרמו לכם עקב הנפילה ברחוב. מידע זה וכיצד יש לפעול ניתן לקבל מעו"ד נזקי גוף אשר ינחה אתכם כיצד לפעול.

כל האמור באתר זה אינו בא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי ו/או חוות דעת מעורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד. אין באמור להיות תוכן מדויק ו/או עדכני, והמסתמך על מידע זה עושה זאת על אחריותו ועל דעת עצמו בלבד. מומלץ בכל מקרה לפנות לייעוץ משפטי.

כל הזכויות שמורות לעו"ד ויקטוריה קובריגה ממשרד עו"ד קובריגה – מגל, עו"ד נזקי גוף המתמחים בניהול תיקי נפילה ברחוב, נפילה בשטח ציבורי, נפילה בשטחי רשויות מקומיות ועיריות ותביעות כנגד חברות ביטוח.